Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Dil ve Konuşma Araçları For PC – Free Download For Windows And Mac

Rate this post

Dil ve Konuşma Araçları, dil ile konuşma aracılığıyla iletişim kurma becerisine sahip insanların yararlanabileceği bir öğrenme ortamıdır. Dil ve konuşma araçları, iletişim becerilerini geliştirmek amacıyla kullanılabilir. Dil ve konuşma araçları, iletişim becerilerini geliştirmek isteyenlerin yararl

This article is all about helping you get to know the Dil ve Konuşma Araçları for PC better and install it on your PC. Here are the technical specifications you want to know about beforehand:

How To Install & Download Dil ve Konuşma Araçları For PC Windows 10/8/7

To install the Dil ve Konuşma Araçları on your computer, you need to install the NOX payer first. To do that, as well as install the Dil ve Konuşma Araçları, follow the easy guide below from start to finish:

  • First, start by downloading the NOX player. It should store in your download folder in your computer.
  • Locate the installer, double click on it, and let it install on your PC. It will take a few minutes to complete the installation.
  • Once installed, you’ll have the option to start the emulator. Go ahead and start the emulator. It will set up the environment for the first time.
  • Now, open the Play store app (It’s on the top header, or you can search for it) and it will ask you to log in. Log into your Google account.
  • Search for the Dil ve Konuşma Araçları app on the Play store app and the app will show up in the first position. Click and start installing the app on your computer.

Dil ve Konuşma Araçları Andorid App Summary

Under the Education category on Google Play store, Dil ve Konuşma Araçları has over 5462 of downloads reflecting the number of users they have. Interactive Systems Research Group has developed the Dil ve Konuşma Araçları and has improved a lot to this day with the latest version, v0.4.2_BG-1-g502f2db.

Until this latest version, Dil ve Konuşma Araçları has successfully been able to acquire a good user rating of 0.0. This latest version was last updated on Jan 2, 2020 which you can check in the technical specification section below.

The only bummer here is you can not just download and install it on your computer without using an Android emulator. However, you can definitely install it on your computer by using one of the most popular emulators: NOX player, BlueStacks, or Memu Emulator.

These tools will help you install and use the Dil ve Konuşma Araçları on your computer without having to use your Phone. To do so, you need to follow the guides we’re about to discuss in this article.

Dil ve Konuşma Araçları App Specification
App Name: Dil ve Konuşma Araçları On Your PC
Devoloper Name: Interactive Systems Research Group
Latest Version: v0.4.2_BG-1-g502f2db
Android Version: 4.2
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: com.softqnr.SpeechPathologyTR
Download: 5462+
Category: Education
Updated on: Jan 2, 2020
Get it On:

Download

Features of Dil ve Konuşma Araçları for PC

– Uygulamada yaşa göre dil ve konuşma testi bulunmaktadır.
– Ayrıca görsel ve işitsel tekrar kartları ile 100’ün üzerinde nesne ile harflerin “başta”, “ortada”, “sonda” veya “karışık” pozisyonları için tekrar yapma imkânı bulunmaktadır.
– Her bir harf için tek sayfa çıktı da alınabilecek şekilde çalışma kâğıtları mevcuttur.
– Özellikler:
– Bu ücretsiz uygulama 6 farklı dilde çalışmaktadır.
– Hedef grup:
– Anaokulu ve ilkokul öğretmenleri
– Dil ve konuşma terapistleri
– Özel eğitim öğretmenleri
– Dil ve konuşma desteğine ihtiyaç duyan çocukların

Dil ve Konuşma Araçları App Overview and Details

Amaçlar:
– Anaokullarındaki ve ilkokullardaki öğretmenler tarafından kullanılmak üzere, dil ve konuşma bozukluğu/ sorunları olan çocuklarla ön değerlendirme yapabilmek,
– Uygun dil desteği ve konuşma terapisi ile dil ve konuşma gelişiminin en erken aşamalarında (4’ten 10 yaşa kadar) sorunun önüne geçmek.
– Çocuklar için dil ve konuşma sürecinin değerlendirmesini ve eğlenceli bir öğrenme içeriği barındıran bu uygulamayı eğitim aracı sunarak faydalanmalarını sağlamak.

Uygulamada yaşa göre dil ve konuşma testi bulunmaktadır. Ayrıca görsel ve işitsel tekrar kartları ile 100’ün üzerinde nesne ile harflerin “başta”, “ortada”, “sonda” veya “karışık” pozisyonları için tekrar yapma imkânı bulunmaktadır.
Her bir harf için tek sayfa çıktı da alınabilecek şekilde çalışma kâğıtları mevcuttur.

Özellikler:
Bu ücretsiz uygulama 6 farklı dilde çalışmaktadır.
– İngilizce
– Bulgarca
– Sırpça
– Felemenkçe
– Slovence
– Türkçe

Hedef grup:
– Anaokulu ve ilkokul öğretmenleri
– Dil ve konuşma terapistleri
– Özel eğitim öğretmenleri
– Dil ve konuşma desteğine ihtiyaç duyan çocukların aileleri

Bu uygulama ERASMUS+ Programı desteği fonlanmıştır.

Avrupa Komisyonu’nun bu yapımı desteklemesi içeriği desteklediği anlamı taşımamaktadır. İçerik tamamen yazarın kişisel görüşünü yansıtır ve içerikte bulunan bilgilerin kullanımından kaynaklı oluşabilecek sorunlardan Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.

Whats New In this Dil ve Konuşma Araçları?

Sürüm adayı

Conclusion

Dil ve Konuşma Araçları is an application that helps you learn new languages. With its easy-to-use interface, you can quickly learn new words and phrases. Additionally, the app includes a built-in dictionary, so you can lookup definitions for words and phrases.

Before we complete the guide, do you have more questions regarding the emulator above or the Dil ve Konuşma Araçları of any kind? Don’t feel grounded, just let us know, and we’ll help you resolve it.

Disclaimer

We refer the ownership of This Dil ve Konuşma Araçları to its creator/developer. We don’t own or affiliate for Dil ve Konuşma Araçları and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at nysga, we also don’t use our own server to download the Dil ve Konuşma Araçları. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the Dil ve Konuşma Araçları.

If you have any query about the app or about nysga, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0