Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Farma v kapse For PC | How To Install (Windows 7, 8, 10 And Mac)

Rate this post

Farmav kapse is a Czech pharmaceutical company that produces and distributes generic and over-the-counter drugs. The company is headquartered in Prague and has a network of pharmacies across the country. Farmav kapse also exports its products to other European countries.

We will help you download the Farma v kapse for PC and install it fast. But you must know the technical specifications of it before that. Here are they:

Download & Install Farma v kapse on PC: Windows 11/10/8/7

You want to download and install Farma v kapse on your computer, but how do you do that? Well, BlueStacks android emulator can help you install and use it just like you do on your Android phone. Here are the steps you’ll have to go through:

  • Download the BlueStacks emulator now; you’ll find it in your download folder where you can install it from.
  • Double click on the file and it will ask for your administrative permission. Agree to that and be sure to uncheck unwanted apps that it comes with.
  • Now, finish up the installation by opening the BlueStacks emulator. You’ll see Google Play Store is here.
  • Log into your account with your Gmail email pass then search for Farma v kapse on the search bar on top.
  • Now you will see the installation options from the search results. It won’t take long to install the app from start to finish.
  • After that, you can just use the Farma v kapse as you do on your android phone or tablet, but with a bigger screen.
Farma v kapse App Specification
App Name: Farma v kapse On Your PC
Devoloper Name: PRIA SYSTEM
Latest Version: 1.1.1
Android Version: 4.0.3
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: cz.pria.pocketfarm
Download: 3790+
Category: Travel & Local
Updated on: Jan 11, 2016
Get it On:

Download

Farma v kapse Andorid App Summary

PRIA SYSTEM is the developer of the Farma v kapse, and they have the app under the Travel & Local of Google Play Store. The latest version of the Farma v kapse from them is 1.1.1 with over 3790 users under the hood. With a 0.0 rating, the Farma v kapse is clearly a popular choice for users for the job it does.

Latest update date of the Farma v kapse is Jan 11, 2016, so you’ll find the latest features. However, you can’t just use the app directly on a computer, you need to use an Emulator to do so. Our recommendations for emulators are BlueStacks, Nox Player, and Memu Emulator.

Do you need a guide to download and install the Farma v kapse on your computer using an emulator? This article is all about helping you do just that! Stick to the guide below.

Farma v kapse App Overview and Details

Farma v kapse je váš průvodce na cestách farmářským světem. Ať cestujete v ČR kamkoli, pomůže vám po cestě najít kvalitní farmářské potraviny, místa, kde se prodávají, a lidi, kteří je s láskou ke kvalitě vyrábějí.

Farma v kapse je portál a mobilní aplikace mapující lokální zdroje poctivých potravin. Najdete zde aktuální informace o jednotlivých farmářích, farmářských potravinách, trzích a výrobcích a objevíte díky ní lokální farmáře ve vašem okolí, kteří produkují přesně to, co hledáte. Na profilu každého farmáře najdete označení kategorií, podle toho, jaký typ potravin produkuje.

Různorodé možnosti vyhledávání vám umožní hledat místa, kde koupíte kvalitní potraviny nejen ve vašem aktuálním okolí, ale hlavně podél cesty, na kterou se plánujete vydat.

Režimy vyhledávání:
– Podél trasy
– V okolí bodu
– Podle kategorie nebo podrobných tagů
– Full-text

Ve Farmě v kapse aktuálně najdete přes 1000 farmářů a prodejních míst, kde lze jejich produkci koupit. Farmáři jsou pro nás malopěstitelé, malovýrobci, zahrádkáři, a další producenti kvalitních potravin, které nabízejí k prodeji. Počítáme mezi ně tedy i ty, kteří ve skutečnosti nemají farmu, ale třeba sad, vinohrad, včelín nebo jen zahrádku. Důležité je pro nás zejména to, že jsou místní a jejich produkce je kvalitní.

V aplikaci i na webu máte možnost se zaregistrovat, ukládat si oblíbené prodejce a sdílet vaše zkušenosti s ostatními uživateli.

Features of Farma v kapse for PC

-Farmářské potraviny
-Kvalitní produkce
-Aktuální informace
-Česká republika
-Farmáři
-Trhy
-Výrobci
-Vyhledávání
-Portál
-Mobilní aplikace

Whats New In this Farma v kapse?

– drobné úpravy v uživatelském rozhraní
– zlepšení rychlosti aplikace v seznamech

Conclusion

The Farma v kapse application has been a great success. The app has helped to connect farmers with buyers and has created a more efficient way for buyers to purchase products. The app has also created a more efficient way for farmers to sell their products. The app has been a great way to connect buyers and sellers and has helped to create a more efficient way for both groups to conduct business.

That’s it! We hope that the guide above has been a help for you to install it on your computer. Need to know more about the emulator or the Farma v kapse? Let us know!

Disclaimer

We refer the ownership of This Farma v kapse to its creator/developer. We don’t own or affiliate for Farma v kapse and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at nysga, we also don’t use our own server to download the Farma v kapse. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the Farma v kapse.

If you have any query about the app or about nysga, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0