Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Organik Yumurtan For PC Or Laptop Windows(7,8,10) & Mac

Rate this post

ın Faydaları

Organik yumurta, sağlıklı bir yaşam için oldukça önemli bir besindir. Organik yumurta, yüksek oranda protein içerir ve insan sağlığına çok faydalıdır. Ayrıca, organik yumurta, kolesterol seviyesini düşürür ve kanser riskini azaltır. Bu nedenle, herkes organik yumurta tüketmelidir.

This article is all about helping you get to know the Organik Yumurtan for PC better and install it on your PC. Here are the technical specifications you want to know about beforehand:

Download & Install Organik Yumurtan For PC: Windows 10/8/7

You can download and install the Organik Yumurtan for PC using the Nox player android emulator. Here are the steps you need to follow to install it on your computer alongside the step to install the Organik Yumurtan.

  • Step 1: You have to download the Nox player emulator on your computer. It will store in the Downloads folder of your PC.
  • Step 2: Double click on the downloaded installer, click Yes, and let the Nox Player be installed on your computer.
  • Step 3: Within NOX Player, you’ll see the Play Store Icon on the top portion of it. Go ahead, click on it, and open up the store.
  • Step 4: If you’re not logged in, make sure you log into your Gmail or Play store account using email and password.
  • Step 5: Search for Organik Yumurtan on the search bar that you’ll see in the play store app. This will show you the app.
  • Step 6: Click on the Organik Yumurtan and click install to start downloading it on your computer and installing it.
  • Step 7: Wait for a few minutes and NOX player will add a shortcut button to the desktop and the homepage.
  • Step 8: You can double click on the shortcut icon and start using the Organik Yumurtan on your computer right away.
Organik Yumurtan App Specification
App Name: Organik Yumurtan On Your PC
Devoloper Name: Ticimax
Latest Version: 1.2
Android Version: 4.4
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: com.organikyumurtan.mobil
Download: 13+
Category: Shopping
Updated on: May 22, 2019
Get it On:

Download

Organik Yumurtan Andorid App Summary

The Organik Yumurtan was developed by the popular developer agency named Ticimax. They have the Organik Yumurtan in the Shopping category of the Google Play Store. You can find the latest version, which is 1.2, on Play store now.

As it has a hefty 13 user base, you can rely on it for the job it does. For the user rating, you’re looking at a 0.0 rating for ease of use and how well it works. With Organik Yumurtan latest features, good ratings, and frequent updates, you’ll be happy with it.

May 22, 2019 was the last date the Organik Yumurtan was updated with new features. If you want to use the Organik Yumurtan on your computer, you have to use an emulator like BlueStacks, NOX player, and Memu Emulator.

Using these can be overwhelming. But, no worries, we’ve got your back. We’ll guide you to install the emulator and the Organik Yumurtan using the emulator later on.

Organik Yumurtan App Overview and Details

Dünyanın en saygın ORSER sertifika kuruluşunun denetlediği tesisimizde bulunan tavuklarımız bir günlük civcivken geldikleri çiftliğimizde içerisinde GDO ve kimyasal kalıntı içermeyen
içermeyen yemlerle ve analizi yapılmış PH 7,5 olan sağlıklı yeraltı kaynak suyu içerek(şebeke suyu değil) büyümüş olup çok sağlıklı ve temiz hijyenik ortamda büyüyerek sizlere tamamenOrganik Yumurta üretmektedir. Sertifika şirketi tarafından belli periyodlarda alınan Yumurta örnekleri ile analizleri yapılıp sizlere tamamen GDOsuz ve kimyasal kalıntısız
Yumurta üretimimiz ORSER tarafından denetlenmektedir.
Organik yumurta üretimi birçok kritere uyulmasını gerektirir. Tavukların serbestçe dolaşmasının yanı sıra beslenme türü de çok önemlidir.
Serbest gezinen tavuklarımızı kimyasal madde ve antibiyotik kullanılmayan, GDI içermeyen sertifikalı, yüzde yüz organik yemlerle beslediğimiz için hem doğanın
hemde insan sağlığının korumasına katkıda bulunuyoruz.
Organikyumurtan da tavuklarımızın mutlu ve sağlıklı olmasına çok önem veriyoruz. Tavuklarımızın organik çiftliğimizin sağlıklı, temiz, stresten uzak ortamında
rahatça gezinebiliyor, toprağı eşeliyor, tünekliyor, kuluçkaya yatıyor ve yumurtluyor. Sağlıklı tavuklardan elde ettiğimiz besleyici ve enfes organik yumurtalarla
hem doğayı hem de insan sağlığını koruyoruz.
Geniş ve Doğal Çiftlik Arazisi…
Organik yumurta üretimi tavukların rahatça gezinebileceği, toprağı eşeleyip beslenebilecekleri belli büyüklükte bir doğal ortamı gerektirir.
Kocaeli de kentsel yerleşiminden uzak ve geniş arazisi, doğalsu kaynakları yeşil bitki örtüsü ve doğal dokusu nedeniyle sağlıklı bir organik üretim için gerekli özel bir ortama sahiptir.
Tavuklarımız sadece sertifikalı, GDO içermeyen %100 organik, yemlerle beslenmekte, çiftlik arazisinde ve yakınlarında hiçbir şekilde zirai ilaç kullanılmamakta ve organik tarımın tüm gerekleri bilimsel bir titizlikle uygulanmaktadır.
Organikyumurtan tavuklarının gezinti alanları ortanik tarıma kayıtlı olup tarım ilacı, hormon, gübre vs kullanılmamaktadır.
Gezinti alanları organik yonca, semizlik, kekik vb bitkilerle ekilidir. Tavuklar tüm gün boyunca bu geniş ve organik arazide toprakla eşelenip yeşillik tüketmektedir.

Features of Organik Yumurtan for PC

ve kimyasal madde kullanılmamaktadır. Sertifika kuruluşlarının analizleri sonucunda tamamen GDOsuz ve kimyasal kalıntısız yumurta üretimi yapıyoruz.

1. Tavuklarımız sağlıklı bir ortamda büyüyerek organik yumurta üretiyor.
2. Tavuklarımızın sağlıklı ve temiz ortamda büyümesine önem veriyoruz.
3. Tavuklarımızın sağlıklı beslenmesine önem veriyoruz.
4. Tavuklarımızın serbestçe dolaşmasına ve doğal ortamda büyümesine önem veriyoruz.
5. Çiftliğimizde GDO ve kimyasal kalıntı içermeyen yemlerle besleniyoruz.
6. Çiftliğimizde PH 7,5 olan sağlıklı yeralt

Whats New In this Organik Yumurtan?

null

Conclusion

Organik yumurta, sağlıklı, lezzetli, doğal yiyeceklerden biridir. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde sağlıklı bir beslenme şekli sağlar. Ayrıca, kalori değeri düşüktür ve tok tutar.

Before we complete the guide, do you have more questions regarding the emulator above or the Organik Yumurtan of any kind? Don’t feel grounded, just let us know, and we’ll help you resolve it.

Disclaimer

We refer the ownership of This Organik Yumurtan to its creator/developer. We don’t own or affiliate for Organik Yumurtan and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at nysga, we also don’t use our own server to download the Organik Yumurtan. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the Organik Yumurtan.

If you have any query about the app or about nysga, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0