Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Sportuj v Olomouci For PC – (Windows 7, 8, 10 & Mac) – Free Download

Rate this post

Welcome to the city of Olomouc, home to some of the best sports facilities in the country! If you’re looking to get fit, stay in shape or just have some fun, Olomouc is the place for you. Our city has something for everyone, from tennis and golf to football and ice hockey. Whatever your sport of choice, we guarantee you’ll find a way to enjoy it here in Olomouc. So come on in and get active!

The latest Sportuj v Olomouci for PC has come up with a few updates that are better than the previous version. Want to know those? Here are they:

Sportuj v Olomouci Andorid App Summary

Statutární město Olomouc has developed the Sportuj v Olomouci for Android. You can find it under the Sports category on Play Store. Since its inception, Sportuj v Olomouci has got over 779+ users on board. For the user rating, it is currently holding a 0.0 rating and the latest version of it is 13.2.0

The latest update of Sportuj v Olomouci is May 26, 2021 for phones. You can’t use it on your PC directly. So, you have to use an Android emulator like BlueStacks Emulator, Memu Emulator, Nox Player Emulator, etc.

No worries, we will discuss the methods to run it on your computer using the emulators whether you use a PC or Mac. Follow the methods we’ve discussed below.

Sportuj v Olomouci App Overview and Details

Sportuj v Olomouci je oficiální sportovní aplikace města, na které najdete kompletní sportovní aktivity, kluby a skupiny. Mějte přehled o klubech, událostech a sportovištích na jednom místě.

Aplikaci využijete, když chcete najít top události města, sport pro děti, nábory dětí, máte zájem sportovat či se chcete zajít podívat na sport. Navíc můžete fandit jednotlivým klubům nebo si rezervovat své místo na trénink nebo lekce.

Najděte si to, co vás zajímá, turnaje, závody, soutěžní utkání a přátelská utkání.

Zaregistrujte se, vytvořte si svůj účet zdarma a staňte se součástí olomoucké sportovní komunity, která čítá 800+ uživatelů a každým dnem roste.

Aplikaci bylo vytvořeno více než 1200 událostí v různých sportech. Navíc prezentuje i významné akce města jako je Mattoni ½ Maraton Olomouc a další.

Sportujte v 33 sportovištích, které nabízí špičkové služby v oblasti sportu. Využívají nás Aquapark Olomouc, Plavecký stadion Olomouc, Zimní stadion Olomouc, Fitness Nutrend World, Omega centrum sportu a zdraví, Crossfit Olomouc, Equine sport center Olomouc a mnoho dalších.

Najděte si mezi stovkou klubů ten svůj oblíbený, fanděte s námi a sledujte jeho novinky!
Aplikaci používají DHK ZORA Olomouc, HC Olomouc, SK Sigma Olomouc, 1. HFK Olomouc, Badminton Akademie Olomouc, Aikido Aikikai Olomouc, Atletický klub Olomouc a dalších 123 sportovních klubů, které jsou tady pro vás.

Vytvořené kluby provozují více než 80 sportů, nejvíce pak fotbal, hokej, házenou, úpolové sporty, basketbal, atletiku, badminton, tennis, také netradiční sporty jako mudlovský famfrpál a mnohé další.

Hlavní funkce pro uživatele:

– chat se sportovními přáteli
– fandit klubu nebo událostem
– stát se členem klubu a skupin
– hodnocení sportoviště
– dát událost do kalendáře
– dostávat notifikace
– hlásit se na lekce a tréninky

Aplikace dále obsahuje:

– přehled sportovišť
– přehled událostí
– přehled klubů
– detail klubu
– detail sportoviště
– detail události
– vyhledávání podle sportu a názvu
– filtrování podle data, sportu a městských částí
– vlastní profil
– fandit klubu a událostem

Vytvořeno pro Statutární město Olomouc společností AstrumQ Interactive a podporováno sportovní sítí Sportnect.com

Features of Sportuj v Olomouci for PC

tréninky

Install “Sportuj v Olomouci” on PC: Windows 10/8/7 & Mac

If you want to run the Sportuj v Olomouci on your PC, you’ll need the Memu android emulator. Here is the process of installing both on your PC:

  • Download the Memu android emulator on your computer and install it. It will take a few minutes from start to finish.
  • While finishing, keep the Open when finished checked and other additional offers unchecked.
  • Once installed and opened, you’ll see a familiar interface with familiar apps on the screen, including Play store.
  • Click on the Play store and log into your account using your google email and password that you use on your phone.
  • You can now search for the Sportuj v Olomouci app within Play store. It will show you the app on the search results in the first position.
  • Click on the app name and then click install to begin the download process on your computer to install Sportuj v Olomouci.
  • It may take a few minutes for the entire process. Once complete, you can now open the app from your desktop or the emulator homepage.
Sportuj v Olomouci App Specification
App Name: Sportuj v Olomouci On Your PC
Devoloper Name: Statutární město Olomouc
Latest Version: 13.2.0
Android Version: 4.4
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: cz.sportujvolomouci
Download: 779+
Category: Sports
Updated on: May 26, 2021
Get it On:

Download

Whats New In this Sportuj v Olomouci?

Opraveno přihlašování přes facebook

Conclusion

This app is a great way to find local sports events and facilities in Olomouc. With a comprehensive list of sports and activities, as well as a map of locations, Sportuj v Olomouci makes it easy to get active. Whether you’re a beginner or an experienced athlete, there’s something for everyone in this city.

So, did you find the guide on how to download the Sportuj v Olomouci for PC above? If you did, or if you have any questions regarding it, do comment and let us know. We’re here to help.

Disclaimer

We refer the ownership of This Sportuj v Olomouci to its creator/developer. We don’t own or affiliate for Sportuj v Olomouci and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at nysga, we also don’t use our own server to download the Sportuj v Olomouci. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the Sportuj v Olomouci.

If you have any query about the app or about nysga, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0