Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce For PC (Windows & Mac) | How To Install

Rate this post

Sportuj v Ostravě je iniciativa, která se zaměřuje na podporu sportovního života v Ostravě. Jejím cílem je propojit veřejnost a sportovce, podporovat akce a týmy, kteří se zajímají o sport a zlepšovat podmínky pro sportování v Ostravě. Iniciativa vznikla v roce 2017 a během krátké doby získala řadu p

This article is all about helping you get to know the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce for PC better and install it on your PC. Here are the technical specifications you want to know about beforehand:

Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce App Specification
App Name: Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce On Your PC
Devoloper Name: AstrumQ Interactive, s.r.o.
Latest Version: 13.2.0
Android Version: 4.4
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: cz.sportujvostrave
Download: 1588+
Category: Sports
Updated on: May 26, 2021
Get it On:

Download

Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce Andorid App Summary

The Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce was developed by the popular developer agency named AstrumQ Interactive, s.r.o.. They have the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce in the Sports category of the Google Play Store. You can find the latest version, which is 13.2.0, on Play store now.

As it has a hefty 1588 user base, you can rely on it for the job it does. For the user rating, you’re looking at a 0.0 rating for ease of use and how well it works. With Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce latest features, good ratings, and frequent updates, you’ll be happy with it.

May 26, 2021 was the last date the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce was updated with new features. If you want to use the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce on your computer, you have to use an emulator like BlueStacks, NOX player, and Memu Emulator.

Using these can be overwhelming. But, no worries, we’ve got your back. We’ll guide you to install the emulator and the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce using the emulator later on.

How To Install & Download Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce For PC Windows 10/8/7

Installing the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce using NOX player is a fairly simple process. Using this emulator is a great way to use any Android app on a PC. Here are the steps you’ll have to follow to install the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce on your PC:

  • Download the NOX player on your computer and install it by double clicking the installation file from download folder.
  • It will take a few minutes to install on your PC. The time will depend on the specs of your computer. The higher the specs, the faster the installation.
  • Once installed, you’ll see the Play store icon on the top right corner area of NOX Player emulator.
  • Open the Play store app, and log into your google account. Then, you’ll see the familiar interface you see on your phone.
  • Click on the search bar, and search for Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce here. You’ll see it on the search result page in the first position.
  • Choose the first result and click on the Install button on screen. This will start downloading the app on your computer.
  • As it’s now installed on your PC, no problem running it. You can launch the app from the NOX player homepage or your Desktop.

Features of Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce for PC

plavání.

Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce App Overview and Details

Sportuj v Ostravě je oficiální sportovní aplikace města, na které najdete kompletní sportovní aktivity, kluby a skupiny. Mějte přehled o klubech, událostech a sportovištích na jednom místě.

Aplikaci využijete, když chcete najít top události města, sport pro děti, nábor dětí, chcete sportovat či se chcete zajít podívat za sportem. Navíc můžete fandit jednotlivým klubům nebo si rezervovat své místo na trénink nebo lekce. Organizátoři akcí mohou navíc vytvořit rozlosování turnaje a umožnit návštěvníkům sledovat výsledky on-line.

Najděte si to, co vás zajímá, turnaje, závody, tréninky, soutěžní nebo přátelská utkání.

Zaregistrujte se, vytvořte si svůj účet zdarma a staňte se součástí ostravské sportovní komunity, která čítá 7000+ uživatelů a každým dnem roste.

Aplikaci bylo vytvořeno více než 15 000 událostí nejčastěji ve sportech florbal, crossfit, fotbal, badminton, squash, házená, pole dance, hokej a dalších sportech. Navíc prezentuje i významné akce města jako je Zlatá tretra, City Cross Sprint, J&T banka Beach Open, Český běh žen, Mistrovství Evropy žen v softballu, Urban Challenge, Wannado Festival a další.

Sportujte v 201 sportovištích, které nabízí špičkové služby v oblasti sportu. Využívají nás Ostravar Aréna, Městský stadion – Vítkovice Aréna, Atletická hala – Vítkovice Aréna, Areál Ridera Sport, Sareza – Krytý bazén, Sareza Vodní svět (Čapkárna) a mnoho dalších.

Najděte si mezi 613 kluby ten svůj oblíbený, fanděte s námi a sledujte jeho novinky!
Aplikaci používají MFK Vítkovice, FC Baník Ostrava, HC Ridera Vítkovice, 1. SC Tempish Vítkovice, SSK Vítkovice, BK NH Ostrava a dalších 202 sportovních klubů, které jsou tady pro vás.

Vytvořené kluby provozují 134 sportů, nejvíce pak fotbal, florbal, hokej, basketbal, stolní tenis, gymnastiku, volejbal, atletiku, tenis, lyžování a dalších 125 sportů.

Hlavní funkce pro uživatele:

– chat se sportovními přáteli
– fandit klubu nebo událostem
– stát se členem klubu a skupin
– hodnocení sportoviště
– dát událost do kalendáře
– dostávat notifikace
– hlásit se na lekce a tréninky

Aplikace dále obsahuje:

– přehled sportovišť
– přehled událostí
– přehled klubů
– detail klubu
– detail sportoviště
– detail události
– vyhledávání podle sportu a názvu
– filtrování podle data, sportu a městských částí

Whats New In this Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce?

– Opraveno přihlašování přes facebook

Conclusion

There are plenty of teams and activities to get involved in when sportuj v Ostravě. The city has a range of football, ice hockey, and basketball teams to support, and there are always events happening at the Ostravar Arena and elsewhere. Whether you’re a beginner or an experienced sports fan, Ostrava is a great place to get active.

Before we complete the guide, do you have more questions regarding the emulator above or the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce of any kind? Don’t feel grounded, just let us know, and we’ll help you resolve it.

Disclaimer

We refer the ownership of This Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce to its creator/developer. We don’t own or affiliate for Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at nysga, we also don’t use our own server to download the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the Sportuj v Ostravě: Týmy, Akce.

If you have any query about the app or about nysga, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0